HİZMETLERİMİZ
Online Servis Randevusu

Kaza Tespit Tutanağı
Online Servis Randevusu Kaza Tespit Tutanağı

Car Care

BOYA KORUMA

Boya Koruma uygulaması sağladığı 6 ay parlaklık garantisi ve uygun fiyatı ile en çok tercih edilen uygulamalarından birisidir. Yaklaşık 6 saatlik uygulama süresinde yapılan Boya Koruma uygulamasında "temizleme- parlatma- koruma" sisteminin tüm aşamaları uygulanmaktadır.  

Otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzlukların (kılcal çizik, zift, reçine vb.) giderilmesi ve otomobilin ilk günkü ışıltısına kavuşturulması uygulamanın ana amacını oluşturur.

Otomobil yüzeyinde en yüksek parlaklığa ulaşabilmek için öncelikle o parlaklığı nasıl sağlayacağımızı bilmemiz gerekiyor.

Bilinenin aksine parlaklığı sağlayan cila değildir. Parlaklık fiziksel bir olaydır ve ışık yansıması anlamına gelir. Yansımayı sağlayacak olan da düz bir yüzeydir. Otomobil üzerinde 90 derecelik açı ile yansıma sağlayacak bir yüzey oluşturmak için kullandığımız cilalar bu fiziksel olayın oluşması için en önemli materyallerdir.

Pırıl pırıl bir otomobil için bu fiziksel gerçekliği bilmek otomobilimiz için seçeceğimiz uygulama için büyük önem taşıyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda var; pırıl pırıl bir otomobil için 90 derecelik açı ile yansıma elde edeceğimiz pürüzsüz bir otomobil yüzeyine ihtiyacımız var.

DETAYLI İÇ TEMİZLİK VE STERİLİZASYON

Hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz otomobiller artık hepimiz için birer yaşam alanı ve maalesef dünyanın en kirli, en çok mikrop üreten alanlarından birisi.

Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon uygulaması otomobilin değerinin korunması kadar sağlık açısından da büyük önem taşıyan bir uygulamadır.

Detaylı iç temizlik uygulamalarında temizlik kadar temizliğin hangi ürünler ile yapıldığı da büyük önem taşıyor. Detaylı iç temizlik uygulamasında kullanılan ürünlerin pH derecesi, içeriğindeki kimyasallar temizliğin yapılması kadar önemli. Detaylı iç temizlik uygulamalarında kullanılan ürünlerin pH derecesi 9-10 aralığında olmalıdır. Taban halısı temizliğinde kullanılan temizleyicilerin pH derecesi ise daha yüksek olabilir. 

Detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında yapılacak kurutma işlemi uygulama sisteminin tamamlanması açısından önemlidir. Detaylı iç temizlik sonrasında kurutma işleminin yapılmaması durumunda araç içinde koku oluşacaktır.

Ozonla Dezenfeksiyon işlemini detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında yapılması önerilmektedir. Bu işlemle birlikte otomobil içindeki tüm virüsler, bakteriler ve kokular %99,9 oranında ortadan kaldırılacaktır.

Detaylı iç temizlik uygulamasının çocuklu aileler için 3 ayda bir, diğer otomobiller için 6 ayda bir yapılması önerilmektedir. Böylece her zaman temiz, her zaman sağlıklı ve her zaman steril bir otomobil içinde seyahat etmek mümkün olacaktır. 

SERAMİK KAPLAMA

Uzun yıllar boyunca silikon içerikli cilaların hüküm sürdüğü car care sektöründe değişen boya teknolojisi ile birlikte ortaya çıkan harelenme problemi nano teknoloji ile üretilen cilalar sonrasında kısmen son bulmuştu. Otomobil yüzeyindeki parlaklığı 1 yıl gibi sürelere taşıyan nano cilalara rağmen beklenti her zaman çok daha zor çizilen, parlaklığı daha uzun süre muhafaza eden koruyucular oldu. 
Son on yıldan itibaren ortaya çıkmaya başlayan seramik boya koruma ürünleri pazardaki müşteri beklentisini büyük oranda karşılayan ürünler oldu. Daha zor çizilen, parlaklığı birkaç yıla taşıyan seramik kaplama uygulamaları ile otomobiller artık çok daha fazla koruma altındadır.

Seramik kaplama uygulaması öncesinde mutlaka yüzey temizleme, çizik giderme, parlatma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Standartlarına uygun bir şekilde yapılmış bir boya temizleme parlatma uygulamasının üzerine yapılacak olan seramik kaplama uygulaması mükemmel sonuç verecektir.

 

DANIŞMANLARIMIZ İLE TANIŞIN
Can Ali ÖZTÜRK
Mitsubishi Servis Danışmanı
[email protected]
Kerem ÇALIŞKAN
Mitsubishi Servis Danışmanı
[email protected]
İsmail GEZGİN
Kia Servis Danışmanı
[email protected]
Serkan GÜNAY
Hasar Servis Danışmanı
[email protected]
SERVİS RANDEVUSU
Tarih
Saat